Namaste Nepal, jak wyglądał pierwszy szkolny lot motolotnią

Maciej w swoim pierwszym locie szkolnym – zapoznawczym  na nepalskim niebie zaliczył trasę widokową „Fly for fun”. Trwający 15 minut lot zachwyca widokami, ośmiotysięczniki są na wyciągnięcie dłoni. Przed lotem zapoznaliśmy się z trasą, którą już niedługo będziemy pokonywać kilka razy dziennie. Całej naszej trójce najbardziej podoba się trasa półtoragodzinnego lotu, która wiedzie przy południowej ścianie masywu Annapurny. To prawdziwy „mountain flight” w którym osiągamy wysokość 13 000 stóp. Choć na ziemi 21 stopni w ciągu dnia, ciepły strój jest obowiązkowy, w motolotni bywa zimno ;).

pierwszy lot motolotniąStart z pasa 04.  Lot wykonujemy na motolotni przeznaczonej do szkolenia australijskiej produkcji AirBorne.

start na pokharaPo osiągnięciu 300ft skręcamy w lewo nad miasto.

nad fewa lakeWysepka nad jeziorem Phewa jest punktem meldunkowym z którego rozpoczyna się podejście do lądowania lub na dalszą część trasy.
punkt zwrotny nad fewa lakeKierunek na Stupę Światowego Pokoju.

okolice stupy

Wokół stupy robimy pętlę i kierujemy się na północ, w okolice wzniesienia Sarangkot.stupa pagodastupana gorena sarangkotPo prawej widać podnóże Sarangkot. Jest to miejsce startu dla niezliczonej ilości paralotniarzy, wokół góry trzeba mieć oczy w koło głowy. Wiele razy pilotom z Avia Club zdarzyło się spotkać paralotniarzy w chmurze w okolicy góry, na szczęście wszystko dobrze się kończyło.in boundOddalając się od góry Sarangkot, kierujemy się nad punkt meldunkowy – wysepka na jeziorze.

z wiatrem do 04w 3W dolocie do kręgu, po lewej widać Sarangkot.z wiatremPozycja z wiatrem do pasa 04.w dolocieW 3-cim lewym finalli wreszcie na prostej…

Szkoda , że tak szybko minęło te 15 minut 😉 Ktoś chętny?

4 myśli nt. „Namaste Nepal, jak wyglądał pierwszy szkolny lot motolotnią”

    1. My również pozdrawiamy z VNPK, tu w czasie naszej zimy jest z kolei ciepło, słonecznie i bezwietrznie ;), całe szczęście że i do Polski wkrótce przyjdzie taka pogoda 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *